Cristiano Ronaldo (fot. Ludovic Péron/Wikipedia)

Gwiazda reprezentacji Portugalii i Realu Madryt. Najlepszy piłkarz świata w 2008 roku.

Data urodzenia: 1985-02-05
Miejsce urodzenia: Zobacz na mapie   [PT] Funchal
Kategoria: Sport

W reprezentacji Portugalii zadebiutował 20 sierpnia 2003 roku w meczu z Kazachstanem. Znalazł się w kadrze Portugalii na finały Euro 2004, w czasie których strzelił dla reprezentacji dwa gole. Dostał także powołanie na Mistrzostwa Świata 2006 w Niemczech, w czasie których w meczu z Iranem strzelił gola z rzutu karnego.

Po odejściu z drużyny jej wieloletniego kapitana Luisa Figo, Cristiano kilka razy zakładał opaskę kapitana, aż otrzymał ją na stałe. Obecnie jest najjaśniejszą gwiazdą drużyny narodowej, od 2009 roku bije rekordy strzeleckie w Realu Madryt.

Podczas Euro 2012 Ronaldo zdobył trzy bramki - dwie w fazie grupowej przeciwko Holandii oraz jedną w ćwierćfinale przeciwko Czechom. Ronaldo razem z reprezentacją odpadł z turnieju w półfinałach po konkursie rzutów karnych, które rozstrzygnęły mecz z Hiszpanią.

Ronaldo jest związany z Realem Madryt kontraktem do końca sezonu 2014-2015. Do tej pory nie przedłużył umowy.

W swojej karierze jako pierwszy piłkarz wpisał się na listę strzelców w każdej minucie meczu. W sezonie 2013/2014 został królem strzelców Ligi Mistrzów.

18 października 2014 Cristiano Ronaldo pobił rekord sprzed 71 lat najlepszego startu sezonu ligowego pod względem strzelonych bramek. W 2014 roku został królem strzelców Primera Division. Otrzymał również Złotą Piłkę FIFA. 12 stycznia 2015 roku Portugalczyk drugi raz z rzędu otrzymał Złotą Piłkę FIFA, było to jego trzecie wyróżnienie dla najlepszego piłkarza na świecie.

Wasze komentarze
Liczba komentarzy: 2

 
 
 
Minimalizuj
Strony www związane z sylwetką (ostatnie 5 dodanych).

  Zaproponuj stronę www związaną z sylwetką:

   
   
   
  Minimalizuj
  Jeśli chcesz dodać informację o osobie - wpisz je poniżej:

   
   
   

  POLECAMY