Kandydat na prezydenta w wyborach w 1994 i 2005 roku, prezes Polskiej Partii Narodowej. W lutym 2008 roku w Internecie pojawił się jego nowy teledysk pt. „Longinus Zerwimycka".

Data urodzenia: 1957-01-19
Miejsce urodzenia: Zobacz na mapie   [PL] Węgrów (Wegrow)
Kategorie: Polityka i administracja, Biznes

Był posłem na Sejm I kadencji z ramienia Polskiej Partii Przyjaciół Piwa. W 2005 roku wystartował w wyborach prezydenckich jako kandydat PPN, uzyskał poparcie 0,13% zajmując dziesiąte miejsce.

Należąca do niego firma Godpol jest wydawcą kontrowersyjnych czasopism zawierających treści antysemickie. Sam Bubel jest autorem 50 książek oskarżonych o szerzenie antysemickich poglądów m.in. "Jak rozpoznać Żyda?" i "Prawda o żydowskich mordach rytualnych".

27 lipca 2005 roku rozpoczął się jego proces o publiczne znieważenie ludności żydowskiej, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Wyrokiem sądu musiał on zapłacić grzywnę na rzecz PCK.

7 grudnia 2006 roku Bubel został zatrzymany przez ABW w związku z zarzutami o propagowanie treści antysemickich i przewieziony na przymusową obserwację do szpitala psychiatrycznego w Tworkach. Jeśli przypuszczenia o chorobie psychicznej potwierdzą się, zostanie on częściowo zwolniony z odpowiedzialności karnej.

W jego nowym teledysku z lutego 2008 r. padają m.in. słowa „Grossy i Michniki – won do Ameryki!”. Sprzeciw wyrazili działacze Związku Gmin Żydowskich w Polsce. Z kolei Bolesław Sznicer, wieloletni dyrektor cmentarza żydowskiego w Warszawie, który wystąpił w klipie, nie widzi w tym nic złego. Stwierdził m.in. „Leszek Bubel nie jest antysemitą. Ogólnie do Żydów jest pozytywnie nastawiony i często o tym pisze, ale nikt tego nie zauważa. Atakuje tylko takich ludzi jak Jan Gross czy Adam Michnik, którzy działają przeciwko interesowi Polski.”

Wasze komentarze
Liczba komentarzy: 1

 
 
 
Minimalizuj
Strony www związane z sylwetką (ostatnie 5 dodanych).

  Zaproponuj stronę www związaną z sylwetką:

   
   
   
  Minimalizuj
  Jeśli chcesz dodać informację o osobie - wpisz je poniżej:

   
   
   

  POLECAMY