Włącz obsługę języka JavaScript, aby strona działała prawidłowo.
Ludzie Wprost
Menu
Konstanty Miodowicz
Powiązane teksty (strona 16)
Z życia opozycji
Przywrócenia kary śmierci chce Prawo i Sprawiedliwość. A dla recydywistów przewidziano tortury: wystawianie na oddech Ormianina (to proponował już Woody Allen) oraz głośne czytanie dokumentów programowych PiS....
Ministrowie przed komisję
Ministrowie skarbu i gospodarki zostaną jako pierwsi wezwani w charakterze świadków przed sejmową komisję śledczą ws. Orlenu. Gościem będzie natomiast prokurator generalny.
Gruszka poprowadzi śledztwo (aktl.)
Józef Gruszka z PSL będzie przewodniczył pracom sejmowej komisji śledczej ws. PKN Orlen. Andrzej Aumiller (UP), Roman Giertych (LPR) i Zbigniew Wassermann (PiS) zostali jej wiceprzewodniczącymi.
Z życia opozycji
Posłowi PiS Pawłowi Poncyliuszowi urodziła się córeczka. Oczywiście, gratulujemy, ale martwi nas fakt, że rodzice chcą jej dać na imię Zuzanna. Nie wiemy, czy to pomoże posłowi w karierze. A nie lepiej by było Lech albo...
Prześwietlenie Orlenu
Sejm ustalił skład komisji śledczej, która ma się zająć sprawą PKN Orlen. Pierwsze posiedzenie - 6 lipca.
"Teczka" Belki w speckomisji
Sejmowa komisja ds. służb specjalnych nie zdołała ustalić, czy w sprawie "teczki" premiera Marka Belki służby specjalne były wykorzystane do działań sprzecznych z prawem.
Kto się boi Wassermanna?
Zbigniew Wassermann (PiS) podejrzewa, że próba posła Nowaka wykluczenia jego kandydatury na członka komisji śledczej ws. Orlenu mogła być inspirowana przez osoby z wymiaru sprawiedliwości i służb specjalnych.
Nieprawidłowości w wojskowych służbach
W Wojskowych Służbach Informacyjnych doszło do nieprawidłowości w sprawie Mieczysława Tarnowskiego, byłego wiceszefa ABW - uznała sejmowa Komisja ds. Służb Specjalnych.
Wywiad kontra Belka
Agencja Wywiadu zaprzecza, by skopiowała teczkę, jaką specsłużby PRL założyły premierowi Markowi Belce.
Polska już bez imama
Wydalenie Ahmeda Ammara było uzasadnione - zgodnie uznali posłowie Komisji ds. Służb Specjalnych po zapoznaniu się z informacją szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Nie ujawniono szczegółów.
Dymisja przyjęta (aktl.)
Szef Agencji Wywiadu, Zbigniew Siemiątkowski oświadczył, że premier Marek Belka przyjął jego dymisję. "Odchodzę z tej funkcji 7 maja" - poinformował Siemiątkowski.
Siemiątkowski odchodzi (aktl.)
Zbigniew Siemiątkowski zapowiedział, że 2 maja złoży dymisję z funkcji szefa Agencji Wywiadu. Ma to związek z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, zakazującego łączenia funkcji posła i szefa AW.
Jarosław Jakimczyk
Służba Niebezpieczeństwa
Polskie służby specjalne tracą zaufanie sojuszników
Siemiątkowski kłamał? (aktl.)
Zbigniew Siemiątkowski dwa lata temu dezinformował sejmową komisję ds. służb specjalnych w sprawie zatrzymania prezesa PKN Orlen - ustaliła speckomisja wnosząc o powołanie sejmowej komisji śledczej.
Będzie komisja śledcza ws. Orlenu?
Sprawozdanie speckomisji, badającej zatrzymanie w 2002 r. przez UOP prezesa Orlenu Andrzeja Modrzejewskiego, będzie zawierać wniosek o powołanie komisji śledczej.
ABW odtajnia, co chce (aktl.)
Szef ABW Andrzej Barcikowski odtajnił tylko trzy notatki UOP nt. planowanego pod koniec prezesury Andrzeja Modrzejewskiego kontraktu Orlenu na dostawę ropy. Niech odtajni też inne - mówi Kaczmarek.
Miller chciał usunąć szefa Orlenu? (aktl.)
Czy premier Leszek Miller zlecił zatrzymanie b. prezesa Orlenu Andrzeja Modrzejewskiego przez UOP, jak twierdzi b. minister skarbu Wiesław Kaczmarek? Premier i ówczesny szef UOP zaprzeczają.
Cel: Polska! (aktl.)
Obecna sytuacja polityczna w Polsce sprzyja atakom terrorystycznym - ocenia Marcin Kossek, zajmujący się szkoleniem antyterrorystów. Nie mamy sygnałów o planowanych zamachach - twierdzi ABW.
Jarosław Jakimczyk
Agent non grata
Za uwolnienie szpiega przed sądem mogą stanąć prezydent Kwaśniewski, były premier Cimoszewicz i kilku ministrów jego rządu.
Ściśle tajne bez ograniczeń
Po 1999 r. żaden z ministrów nie był przed powołaniem poddawany postępowaniu dopuszczającemu do informacji ściśle tajnych. To jaskrawe naruszenie prawa - uważa Konstanty Miodowicz.
Służby niespecjalne
Brak koordynacji i współpracy oraz brak obiegu informacji - zarzucili członkowie speckomisji polskim służbom specjalnym w związku z przetargiem na dostawę uzbrojenia dla irackiej armii.
Kolejne strony:
Przejdź do pierwszej strony
<<
Przejdź do poprzedniej strony
<
strona
1
...
strona
12
strona
13
strona
14
strona
15
16
strona
17
strona
18
strona
19
Przejdź do następnej strony
>
Przejdź do ostatniej strony
>>
Menu
Sylwetki
Człowiek Roku
Wydarzenia
Kraj
Świat
Biznes
Kultura
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z